Psoas – bederní svaly a tekutinové tělo

                   SEZNAMTE SE: BEDERNÍ SVALY a TEKUTINOVÉ TĚLO

Srdečně zvu na kurz, kde vás čekají nejen zajímavé informace (z biologie i z jiných přístupů k tělu), ale kde se především dostaneme do kontaktu s nejhlubším svalem v těle (velký bederní sval – psoas – sval duše), budeme zvědomovat propojenost jednotlivých částí těla na fyzické, emocionální a energetické úrovni.
Jemně a hluboce dáme prostor regeneraci/léčivé síle v nás, což blahodárně/úlevou působí na (často přetížený) nervový systém, a zároveň dochází k praxi rozvíjející vnímavost těla.
Objevujeme nenásilnou formu komunikace s vlastním tělem, plnou respektu i hravosti. Dochází k uvolnění napětí bederních svalů, ale i celého těla a mysli, dopřáváme prostor autenticitě, energie může volně proudit a pojmy jako gravitace, fluidní pohyb a hluboký klid se stávají živou zkušeností.

Záměrem této praxe je UVOLNĚNÍ BEDER, zad a kyčlí, prostor pro vaši VAŠI VLASTNÍ ZKUŠENOST S MOUDROSTÍ TĚLA, UVOLNĚNÍ PŘETÍŽENÍ NERVOVÉHO SYSTÉMU A UVOLNĚNÍ LIMITŮ, KTERÉ SE O NÁS KDY SNAŽILY….OTEVŘENÍ NOVÝCH PROSTORŮ KREATIVITY, myšlení a SVOBODY.

Občas mi chodí dotazy ke kurzům psoatu a tekutinového těla, ,,co si pod tím mám představit víc, než píšeš v popisku?“
Psoas (velký bederní sval) je nejhlubší sval v těle a vyžaduje jiný přístup než ostatní svaly v našem těle. Říká se mu také sval duše. Pojďme se s ním potkat víc 🙂,uleví se nejen bedrům, kyčlím, zádům, krku, dokonce i chodidlům, nemluvě o napětí nefyzickém. Naše vnitřní prostředí je přirozeně tekuté, jenže každé trauma (v širokém slova smyslu, stres…) nás odpojuje od vědomí těla (přestáváme cítit – bolest, ale i radost) a vnitřní prostředí gelovatí, tuhne. Praxí s tekutinovým tělem (víc než cvičení je to prožívání a otevřená pozornost, přítomnost v těle) se znovu stáváme tekutými, aby se uzdravení mohlo dít v hlubokých vrstvách nás samotných, na úrovni těla (buněčný metabolismus apod.) i emocí, duše. Je to forma autoterapie, která nás navrací k sobě samým laskavě a hluboce.

Ze zpětných vazeb účastníků:
Na kurz „Psoas-bederní svaly a tekutinové tělo“ jsem si přijela protáhnout bederku a doufala jsem i v nějaké sebepoznání.
Oboje se mi dostalo vrchovatě. Kdyby někdo nakoukl oknem do centra Innate, tak by asi konstatoval, že prostě jenom ležíme nebo se lehce válíme po overballu. Jana nás učila cviky, které se vně zdají jako nicnedělání. Uvnitř těla a mysli se ale děly velké změny. Mně se při protahování bederní páteře, v místech, kde nejčastěji bolí, otevřelo trauma strachu z návratu deprese, že se znovu propadnu a už nezvládnu vstát. Otevřelo se jako hřtán propasti, proměnilo v slzy, následně v únavu a uvolnění. Odplavalo a s ním i napětí ve svalech.
Obrovským vítězstvím pro mě také je, že se mi podařilo pomalými, možná i milimetrovými pohyby, dostat mojí ruku do poloh, do které jsem ji po opakovaném vykloubení ramene dát nemohla, neb by se mi rameno zase uvolnilo. 19 let od prvního úrazu mohu v noci vesele rozhodit rukama jako to dělají miminka a kdybych zavítala do školy, tak se mohu hlásit jako správná šprtka, kterou jsem i byla.
….
,,…Co mě ale nejvíce potěšilo, bylo zjištění, že zmizel neodbytný pocit stažení a mražení okolo žaludku. S ním zmizely i úzkostné pocity, které mne v poslední době provázely a braly mi energii…“ – zpětná vazba jednoho muže

Aktuální termíny pro dvoudenní kurzy

Rychnov nad Kněžnou: sobota a neděle 18. – 19. 1. 2020 

Nymburk: sobota a neděle 1. – 2. 2. 2020

Jičín: sobota a neděle 7.- 8. 3. 2020

Nymburk: sobota a neděle 14. – 15. 3. 2020

Litomyšl: sobota a neděle 21. – 22. 3. 2020

Praha: sobota a neděle 25. – 26. 4. 2020

Aktuální možnost ,,dvoudenního – tj. stejného“  kurzu rozděleného na 4 části:

Hradec Královéstředy  13. listopadu a 27. listopadu 2019 a pokračování ve 2020 – středy 8. a 22. ledna  vždy od 17.30 do 20.30h 72783412_420677098632488_3700497548255952896_n

Termíny pro přednášky  JAKÉ BY TO BYLO MÍT UVOLNĚNÁ ZÁDA? 

momentálně není žádné datum, možno však domluvit přednášku na 1-1,5h …základní info + krátká základní praxe

 

Aktuální termíny pro jednodenní kurzy – jiná témata:

některé momentálně bez vypsaného termínu, nicméně pokud máte zájem, ozvěte se…jsou to celodenní praxe (nebo dvě tříhodinové v podvečer?)

REZONANCE S PÍSNÍ KOSTÍ 

– praxe s tekutinovým tělem a zvukem, intenzivní až do morku kostí…co můžeme udělat pro zdravé kosti, klouby, dřeň…
…a prozření a prožitek, že voda a tekutost jsou i tam, kde bychom je možná vůbec nečekali.
Předvánoční spočinutí v hloubce vlastního těla…cesta k lásce uvnitř sebe, která má možnost proudit dál a dál…

 ROZPROUDIT LYMFU A ENERGII V TĚLE – praxe s tekutinovým tělem – Srdečně zvu na aktivační praxi s tekutinovým tělem,
opět něco k objevení, jak mocní můžeme být i ,,jen“ za asistence zvuku, vlastního dechu a těla…, bude to tentokrát i pěkný hukot 🙂
…Určitě se uvolní pár vzorců a představ o tom, co všechno je a není možné 😀
Jedno zdravotní téma ještě jako překvapení 🙂
Obsah kurzu dále pro ,,domácí“ použití kdykoliv 🙂

Rychnov n. n. – neděle 16. února – 10.30 – 18.30h NĚHA A SÍLA TEKUTINOVÉHO TĚLA Praxe s tekutinovým tělem je praxí, jak dovolit tělu, aby mohlo projevit jeho vlastní moudrost a uzdravující sílu, kterou disponuje každý jeden z nás. Jemná práce se zvukem a vodou (nejen) v našem těle. Vědomý a mírotvorný kontakt s vlastním tělem.
Záměrem tohoto kurzu je naladění na zdroj-e v nás a celková regenerace (fyzických i psychických) sil.
Obsah kurzu dále pro ,,domácí“ použití kdykoliv 🙂

Adresu konání kurzu a přesné časové ,,od-do“  upřesním zájemcům, liší se v jednotlivých místech konání. Také pošlu podrobnější info – co s sebou + údaje k platbě. Cena dvoudenního kurzu je obvykle 2 500 Kč (včasné přihlášení doporučuji).

Můžeme se setkat na kurzu nebo při individuální praxi, možnosti se otevírají, domlouvám termíny a místa (výše aktuální přehled kurzů)…máte-li zájem o účast či organizaci, můžete mi napsat zprávu (e-mail).

Na rok 2020 připravuji další kurzy pro lidi, které tato praxe osloví a budou mít chuť jít dál a objevovat další a další dimenze těla a pohybu. 

Velmi se těším na viděnou. Jani Aadhiradasi